Ilyen a Balaton világa a kortárs grafikusok szemével

Tíz képeslapon és interaktív térképen jelennek meg az északi és déli part kedvenc helyszínei

Tíz elismert hazai grafikus készített képeslapot a Balaton északi és déli partjának öt-öt legkedveltebb helyszínéről a Dreher felkérésére. A márka interaktív térképéről ingyenesen letölthető alkotások célja, hogy modern formában, készítőik stílusjegyeit magukon viselve idézzék meg a tóhoz kötődő évszázados képi világot és hangulatokat. A képeslapok témáit közönségszavazással választották ki.

Félig nem érdemes megélni a Balatont – ebben hisz a Dreher, és ezért kéri a nyári kampányában a tó szerelmeseit, hogy saját képeiken keresztül mutassák be a déli és az északi part számukra legkülönlegesebb részeit. A beküldött fotókból és alkotásokból készülő interaktív térkép alkalmas eszköz lehet arra, hogy az egyes oldalak legeltökéltebb rajongóinak a figyelmét is felhívja a másik part szépségeire.

A márka és az Arany Rajzszög Társaság közösen kérte fel az elmúlt évek plakátversenyein kiemelkedő eredményeket elérő grafikusait, hogy a legvonzóbb célpontoknak választott öt északi és öt déli parti helyszínt rajzolják meg képeslapként. Az alkotások nagy felbontásban ingyenesen letölthetőek a Balaton térképről, ahol a Dreher a rajongók fotóit is várja.

„A ’Félig nem érdemes itthon lenni’ gondolatiságra épülő tavalyi kampányunk több ezer embert és számos helyi közösséget szólított meg, és számunkra értékes beszélgetéseket, interakciókat indított el. Az idei balatoni fókusz ennek a kezdeményezésnek a méltó folytatása. Az északi és a déli part felfedezéséhez, azok izgalmas bemutatásához további inspirációt nyújthatnak mind a kortárs képeslapok, mind pedig a Balaton rajongóinak fotói” – mondta Presits Lívia, a Dreher márka senior márka menedzsere.

Az alkotók listája: Cserkúti Dávid, kiváló illusztrátor, képregényrajzoló – Balatonszárszó; Herbszt László, Aranyrajzszög díjas grafikus – Balatonlelle; Kara György, Aranyrajzszög díjas grafikus – Csopak; Kondor Zóra, Aranyrajzszög díjas grafikus – Balatonalmádi; Lovász Zoltán, kiváló illusztrátor – Balatonfüred; Lőrincz Attila, Aranyrajzszög díjas grafikus – Siófok; Pattantyús Márton, tervezőgrafikus, a Magyar Képzőművészeti Egyetem külső óraadója, a Szimultán Művészeti Iskola tanára – Balatonboglár; Simon Attila, Aranyrajzszög díjas grafikus – Révfülöp; Szalma Edit, Arany Rajzszög díjas grafikus, kiváló illusztrátor – Zamárdi; Tóth Andrej, Arany Rajzszög díjas grafikus, az ART Hekk balatoni projekt kitalálója – Keszthely.

Szalma Edit: Zamárdi
Lőrincz Attila: Siófok
Pattantyús Márton: Révfülöp
Tóth Andrej: Keszthely
Kara György: Csopak
Cserkuti Dávid: Balatonszárszó
Herbszt László: Balatonlelle
Lovász Zoltán: Balatonfüred
Simon Attila: Balatonboglár
Kondor Zóra: Balatonalmádi